0 Kč

Go to ENG sites

STRUKTUROVANÁ KABELÁŽ A JEJÍ KOMPONENTY

K základním aspektům počítačových sítí se řadí kabelové vedení a technologie ukončení kabeláže. Kabeláž se pak dělí na metalickou nebo optickou.

Metalická kabeláž

Metalické kabeláže se řadí hned do několika kategorií lišící se podle dané přenosové rychlosti. Používají se hlavně k fyzickému propojení například počítačů nebo tiskáren v počítačových sítích.

Optická kabeláž

Optická kabeláž zastupuje kabeláž metalickou v případech, kdy už nevyhovuje podmínkám přenosu dat. Optické kabely jsou vhodné do prostředí s elektromagnetickým rušením nebo k propojení datových center.

PASÍVNÍ SÍŤOVÉ PRVKY

Počítačové sítě, které si dokáží poradit s vysokými nároky přenosu dat, jsou dnes u každé firmy již standardem. A požadavky na jejich spolehlivost se pak promítají i do vývoje nových technologií.

AKTIVNÍ SÍŤOVÉ PRVKY

Tyto prvky představují základní komponenty pro přenos informací například mezi servery nebo úložišti a pro propojení počítačových sítí. Funkce aktivních prvků je tedy nenápadná, avšak pro kvalitu přenosu nezbytná.

PŘEPÍNAČ (SWITCH)

Přepínače se v počítačových sítích starají zejména o propojení síťových komponentů. Komunikace zpravila probíhá přes kroucenou dvojlinku nebo optické vlákno.

SMĚROVAČ (ROUTER)

Směrovače se starají o propojení sítě a zajištění efektivního přenosu dat. Na rozdíl od přepínačů umí směrovače zajistit potřebné přenosy mezi sítěmi pomocí speciálních algoritmů.

DODÁVÁME AKTIVNÍ SÍŤOVÉ PRVKY RENOMOVANÝCH VÝROBCŮ

Nasazujeme výrobky tradičních značek s dlouholetou zkušeností s vývojem a výrobou aktivních síťových prvků a máme vlastní tým certifikovaných specialistů.

BEZDRÁTOVÉ SÍTĚ

Bezdrátové sítě jsou rozšířením či alternativou klasických datových sítí. Jejich výhodou je i flexibilita připojení v rámci lokální sítě.
Podle dosahu a topologie se dělí na:

  • Lokální bezdrátové sítě WLAN
  • Bezdrátové sítě MESH
  • Bezdrátové spoje WLAN

Bezdrátové sítě poskytují vysoké zabezpečení proti útokům a snadnou správu a jejich infrastruktura může být využívána i k přenosu hovorů pomocí bezdrátových IP telefonů.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.